15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Birlik Günü

 

 

Ülkemizin içinde bulunduğu o karanlık gecede emeline ulaşmak için tüm hain planlarını devreye koyan FETÖ üyeleri karşılarında hiç ummadıkları canını bu topraklar için feda etmeye hazır ordu ve milletini buldu. O gece hainliğin sınırı olmazken, kahramanlarında adları belli değildi. Ömer Halis Demir ve yüzlercesi kimi canını bu topraklar için feda ederken kimide gazi veya yaralanmadan kanlı geceyi bastırarak hain emele terk etmedi.

Bir yıl önce yapılan bu saldırı milletimize, meclisimize, geleceğimize, demokrasimize ve değerlerimize karşı bir darbeydi. Asla unutulmaması gereken bu darbeden çokça dersler çıkarılması gerektiğini düşünüyoruz. Milletimiz ve ordumuzun sağ duyusuyla püskürtülen bu darbe gibi başka darbelerin olmaması en büyük temennimizdir.

Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası olarak bu gecede isimli, isimsiz olan tüm kahramanlara şükran borçlu olduğumuzu bildiriyor, gerek bu gece de gerekse bugüne kadar vatan toprağı için gözünü kırpmadan canını feda eden tüm şehitlerimiz Allah’tan rahmet,  gazilerimize ve milletimize geçmiş olsun dileklerinde bulunuyoruz.

 

EĞİTİM VE BİLİM ÇALIŞANLARI SENDİKASI GENEL MERKEZİ

Bir cevap yazın