Sendikamız 3.Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi!

Sendikamız 3.Olağan Genel Kurulu’na ilişkin program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.  Divan Kurulu üyeleri genel kurula sunularak,  sendikamız Genel Eğitim İşleri Başkanı Ergün Yıldız divan başkanlığına seçildi. Kâtip üyeler ise Ahmet Dündar ve Sidar Korkut’tan oluştu.

Divan Kurulu sonrası kürsüye davet edilen Genel Başkan Ahmet Yıldız  önemli açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Ahmet Yıldız açıklamasında; “Kaynağa dayalı sendikacılık anlayışı” ile diğer sendikalardan farklı çalıştıklarını dile getirdi. Satın alınamayacak tek şeyin güven olduğunu yalan ve şovmenlikle işlerinin olmadığını söyledi. “Yalanla sendikacılıkta yetki alan sendikanın hali içler acısı olduğunu” belirten Yıldız, hak kazanımı ve eşitlikten bahseden yetkili sendikanın  döneminde çıkarılan 666 sayılı KHK ile “Eşit işe eşit ücret ilkesi” eşitlik değil aksine eşitsizlik getirdiğini, söyledi. Kurumlar arası ve kademeler arasındaki ücret eşitsizliğini görüntülerle örnek gösteren Genel Başkanımız, şube müdürü kadrosundan sonraki alt kadroların açlık ve sefalete mahkûm edildiğini, maaş makas farkının hayli açıldığını bunun sebeplerinden birinin de şuan ki genel yetkili sendikanın yanlış tutumundan kaynaklandığını söyledi.  Şu anki genel yetkili sendikanın toplu iş sözleşmesi maddelerine attığı imzalarla utanç duyması gerektiğini dile getiren Yıldız,  dönemlik haklar çıkaranın yine şu anki yetkili sendikanın icraatlarından biri olduğunu belirtti.

Başkan Ahmet Yıldız  “Farklı sendikacılık anlayışını” özümsediklerini her türlü çalışmalarının şeffaf olduğunu, yapılan her işin mutlaka “kaynaklı” olduğuna işaret etti. Başkan Yıldız, yılların sendikaları sendikamızdan kopya çektiklerini birçok köklü sendikanın emek hırsızlığı yaptığına vurgu yaptı. Yıldız, sendikacılık çalışmalarını üst seviyede yaptıklarını, kazanımların içinde olduklarını ifade ederek, küçük düşünmediklerini artık daha büyük resme odaklandıklarını ifade etti. Bakıldığında, yapılan çalışmalar ve sistem içindeki etkililiğin binlerce üyeli sendika olma haklarının olduğunu belirten Yıldız, zorlanmalarını ahlaksızca sendikacılık yapan anlayışa bağladığını söyledi. Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi imzalayan aday memurlara etik dışı sendikaya üyelik formunu da iliştirerek imzalayanlar gibi olmayacaklarını söyledi. Asıl marifetin yüreklere korku değil, sevgi tohumlarının yeşertilmesi gerektiğini ifade ederek biz onlar gibi olmayacağız, üye olacakların iradeleri bizler için önemli, dedi.

“Bağımsız sendikacılık anlayışından asla taviz vermeyeceklerini” söyleyerek sözlerini sürdüren Yıldız, parti tabelasını asla sendika tabelası üzerine asmayacaklarını belirtti. Aciz ve icazet sendikacığı bugün bizlere %4+4 ve %3+3’ü getirmiştir. Siyaset bataklığına sapan sendikada halen üye olarak kalanlara ve de razı olanlara haklarını helal etmeyeceklerini, söyledi.

Konuşmasının sonuna doğru yeni yönetim konusuna değinen Genel Başkanımız Ahmet Yıldız, Emekliye ayrılacak merkez yönetim kurulu üyelerinin yerine yeni yönetim kurulu arkadaşlarının çalışmalara heyecan getireceğini söyledi. Uluslar arası sendikacılık seviyelerine erişmeleri için büyük çaplı dönüşümler olması gerektiğini;  bununda ancak heyecanla, değişimle olacağını söyleyerek sözlerine son verdi.

Kurulumuzun gündeminde bulunan diğer maddelerden; Faaliyet raporunun okunması ve ibra edilmesi, mali bilançonun okunması ve onaylanması, tahmini bütçenin okunması ve onaylanması oy birliği onaylanarak kapanışla son buldu.

 

Sendikamız 3.Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi!” için bir yorum

Bir cevap yazın